Kombi sıcak su gelmiyor ne yapmalıyım?

Kombi sıcak su gelmiyor ne yapmalıyım?

Kombi sıcak su gelmiyor ne yapmalıyım?

Sıcak su ihtiyacınızı sağlayan ve ısınma ihtiyacınızı gideren kombiler elektrik, su ve doğalgaz sistemlerinin birlikte ve düzenli çalışması sonucu iş görürler. Bu sistemlerden birinde meydana gelen bir arıza, kombinin çalışmamasına neden olur. Kombilerin periyodik bakımları yapılması gereken hassas aletlerdir. Bakımların genellikle yaz sonlarında, kış aylarına girerken kombi servisi tarafından yapılması gerekir.

Kombi bakımı konusunda lütfen bize danışınız. 

Tekirdağ Kombi servisi Karadağ ısı 0535 043 20 40

Kombi bakımı kombinizin ömrünü uzatır, arızalanmasını engelleyebilir, doğalgaz tasarrufu sağlar. 

Sıcak su ihtiyacınızı gidermek istediğinizde kombi suyu ısıtmıyorsa bu durumda sizin yapabileceğiniz birkaçönemli husus vardır bunları yaparak problemi çözebilirsiniz. Sıcak su kullanımını sağlayabilirsiniz

•Kombinizin su basıncını kontrol ediniz. 1.5 - 1.8 bar olması en idealdir. 1 barın altına düşerse ve 2.5 barın üstüne çıkarsa kombiniz arızaya geçip çalışmaz.  

• Doğalgaz vanalarını kontrol edip kombiye doğalgaz geldiğinden emin olunuz. Doğalgaz gelmediği takdirde kombiniz çalışmaz. Kombinin yanında ve daire girişinde vana vardır hepsini kontrol etmekte fayda vardır. 

• Su vanalarının açık olduğundan kombiye su girişi olduğundan emin olunuz. Kombiye su girişi olmazsa sıcak su alamazsınız. 

Kombi bakımı ve Kombi tamiri sırasında daha önce baca kontrolleri yapılmadıysa bacada bir tıkanıklığın olması muhtemeldir. Bacalar kimi zaman periyodik bakımlar yapılmadığı için, kir, toz, hatta kuş yuvaları nedeniyle tıkanırlar. Kombi baca temizliği şarttır. Güvenilir kombi servisi çağrılarak, kombi bakımı yapılması amaçlanmalıdır.

• Radyatörlerin açık olup olmadığından emin olun.

• Bu rutin kontroller yapıldıysa ve halen sıcak su akışı sağlanamadıysa o zaman sorun daha teknikdir.  Lütfen teknik destek alınız. Bu teknik sorunu kullanıcının çözmesi mümkün değildir. 

Karadağ ısı Tekirdağ kombi servisi

Bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerimiz

0535 043 20 40

0282 263 76 89 

100. Yıl Mahallesi Şehit Hüseyin Dursun Sokak No: 24 Süleymanpaşa/ Tekirdağ

Benzer Konular

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.