kombi Petekleri ne sıklıkla temizlenmeli?

Kombi Petekleri ne sıklıkla temizlenmeli?

Petekler ne sıklıkla temizlenmeli?

Kaliteli bir Petek temizleme makinası ile güzel bir temizlik yapılırsa 4-5 yılda bir temizlik yapılması yeterli olacaktır.

Ama peteklerin içerisnde kirli su atılıp yerine temiz su verilerek işlem yapılacaksa bu işlemin pek bir anlamı olmayacaktır.


Petek temizliği belli periyotlarda yapılması gereken bir işlemdir. Petek temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar vardır. Petek temizliği yapılırken kombiye, peteklere ve sisteme zarar verilmemesi gerekir. Bunun için zarar verecek kimyasalların kullanılmaması gerekmektedir. 

 

Peteklinizin bir kısmı ısınıyor bir kısm ısınmıyorsa artık petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir . Petek temizliği yaptırmadığınız takdirde kombinizin ömrü de azalacaktır.

Tekirdağ kombi servisi karadağ ısı olarak petek temizliği hakkında bilgi alabilirsiniz.

0535 043 20 40  

Petek ve sistem temizliği 1 yıl ile 5 yıl arasında yapılmaktadır. Bulunduğunuz yerdeki suyun kireç oranına göre temizlik 1 yıl - 5 yıl arasında gitmektedir. Yapılan temizliğin daha uzun süre gitmesi için tesisat koruyucu ve ısı yalıtımı sisteme konması faydalı olacaktır bu temizliğin ömrünü uzatır. 

Karadağ ısı Tekirdağ kombi servisi

Bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerimiz

0535 043 20 40

0282 263 76 89 

100. Yıl Mahallesi Şehit Hüseyin Dursun Sokak No: 24 Süleymanpaşa/ Tekirdağ

Benzer Konular

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.