KOMBİDE SICAK SU ARIZASI

KOMBİDE SICAK SU ARIZASI

Kombiniz sıcak su vermiyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Kombiler yaz ve kış her mevsim sıcak su vermek için tasarlanmıştır. Eğer sıcak suyu alamıyorsanız bir problem olabilir. Öncelikle kontrol etmeniz gereken birkaç şey vardır.Bilinçli bir şekilde bunları kontrol ederek hala sıcak suyu alamıyorsanız servis yardımı almanız gerekmektedir. 


KALORİFER MODUNDA ÇALIŞIYOR MU?

Problem yaşadığınız cihazı kalorifer durumunda çalıştırmayı deneyiniz eğer sadece sıcak su konumunda sıcak suyu alamıyorsanız kombinizde sadece sıcak su sisteminde bir arıza var demektir. Eğer her iki konumunda yani hem petek hem de sıcak su konumunda da çalışmıyorsa iki konumda da problem var demektir servis desteği almanız gerekmektedir. 


GAZ VE ELEKTRİK GELİYOR MU?

Kullanmış olduğunuz cihazın gaz ve elektrik bağlantılarında bir problem olmadığını kontrol ediniz. Vanaların açık olduğundan emin olunuz. Cihazın şalterinin kalkık olduğundan emin olunuz. Cihazı kullandığınız mekanda ocak kullanıyorsanız mekanınızda gazın olup olmadığını oradan da kontrol edebilirsiniz. Gaz ve elektrik konusunda lütfen siz müdahale etmeyiniz.


KOMBİ BASINCINI KONTROL EDİNİZ.

Kombinizi basıncı düşük yada çok yüksek olup kombi kendini emniyete almış olabilir. Bunu kontrol ediniz. Basıncı ideal seviye olan 1,5 bar civarına getiriniz. 


Bunları kontrol ettiğinizde hala sıcak su alamıyorsanız servis desteği almanız gerekecektir. 

Arızanın ne olduğunu net bir şekilde tespit edebilmek için servis ekinini kombinin başınca cihaza müdahale etmesi gerekmektedir. Muhtemel arızalı parçalar şunlar olabilir:

NTC , AKIŞ TÜRBÜNÜ, ANAKART, ancak cihazınca başınca net bir tespit yapmak gerekmektedir. 

Her konuda bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

Karadağ ısı Tekirdağ kombi servisi

Bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerimiz

0535 043 20 40

0282 263 76 89 

100. Yıl Mahallesi Şehit Hüseyin Dursun Sokak No: 24 Süleymanpaşa/ Tekirdağ

Benzer Konular

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.